categoriiJoburi pe categorii

Team Leader

Tara : Romania
Oras : Brasov
Tipul jobului : Full-time
Posturi disponibile : 1
Valabilitate : 12-07-2018
CANDIDATUL IDEAL:

Companie multinatioanala din Parcul Prejmer producatoare de cofrete metalice, angajeaza  Team Leader

- Absolvent studii superioare tehnice;

- Experienta in activitatea de productie – minim 3 ani, de preferat in domeniul prelucrarii metalelor;

- Experienta de minim 2 ani in coordonarea unei echipe de peste 10 angajati;

- Cunostinte tehnice foarte bune;

- Cunostinte referitoare la modul de operare a masinilor cu comanda numerica;

- Excelente abilitati de organizare si coordonare, analiza si luare de decizii;

- Cunostinte bune de operare calculator Microsoft Office (Excel – nivel mediu – avansat);

- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;

- Capacitate de a lucra cu sistemul ERP al companiei in vederea monitorizarii productiei;

- Persoana dinamica si activa;

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Atitudine deschisa, orientata catre rezolvarea sarcinilor;

- Rezistenta la stres, dorinta de dezvoltare profesionala.

Descrierea jobului:

Pentru mai multe detalii sunati la numerele de telefon: 0731121041 sau 0268308281.

RESPONSABILITATI:

- Asigura coordonarea unui numar de minim 15 persoane, astfel incat sa se realizeze obiectivele de productie;

- Participa permanent si raspunde de performantele echipei pe care o coordoneaza;

- Are decizie finala in procesul de angajare, introducerea noilor angajati in firma si instruirea acestora inclusiv din punct de vedere al sigurantei si sanatatii in munca;

- Intocmeste rapoartele de productie solicitate de superiorul ierarhic ;

- Participa activ la actiunile de dezvoltare ale oamenilor din subordine;

- Gaseste solutii tehnice sau organizatorice pentru rezolvarea problemelor aparute in zona sa de activitate;

- Respecta standardele de calitate conform sistemului de management al calitatii din cadrul companiei;

- Implementeaza tehnici de imbunatatire continua (5S, SMED, TPM, Visual Management,etc..) si metodele Six Sigma.

BENEFICII:

-Salariu motivant;

-Bonuri de masa;

-Transport asigurat;

-Bonusuri  de productie.

Eldon este o companie multinationala ce comercializeaza o gama larga de cofrete si dulapuri industriale...