categoriiJoburi pe categorii

Asistent farmacie

Tara : Romania
Oras : Videle
Tipul jobului : Full-time
Posturi disponibile : 1
Valabilitate : 08-04-2014
CANDIDATUL IDEAL:
Absolvent al Facultatii/Colegiului de Farmacie
;Experienta minim 1 an
;Aviz de libera practica
;Cunostinte foarte bune operare PC;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;Initiativa si orientare catre client;
RESPONSABILITATI:
Elibereaza medicamente si retete compensate si gratuite;
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
 Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
BENEFICII:
Salariu motivant.
Acest job a expirat.
O singura persoana a aplicat.